Bank BTB 2019-cu ili 7 milyon 523 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Belə ki, bu göstərici 2018-ci ilin xalis mənfəəti ilə müqayisədə 9.7 dəfə çox, yəni, 6 milyon 819 min manat deməkdir. 2019-cu ilin göstəricilərinə əsasən Bank BTB-nin cəmi aktivləri 341 milyon 542 min manat təşkil edib ki, bu da ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 9 % artım deməkdir.
Bank BTB 2019-cu ildə müştərilərini kredit məhsulları ilə təmin etmiş və həmin dövr ərzində kredit portfelini 14% artıraraq ümumi kredit portfelini 212 934 min AZN-ə çatdırmış, bununla da kreditləşmədə ciddi artım əldə etmişdir.
Müştəri portfelini genişləndirən Bank BTB 2019-cu il dövrü ərzində fiziki şəxs müştərilərinin sayında 5%, hüquqi şəxs müştərilərinin sayında 26%, plastik kartların sayında 31%, nağdsız əməliyyatlar üzrə dövriyyədə isə 20% artıma nail olmuşdur.
2018-ci il ilə müqayisədə 2019-cu ildə Bank BTB-nın faiz gəlirləri 2 milyon 949 min manat, yəni 15% artaraq 22 milyon 17 min manat, qeyri-faiz gəlirləri isə 210 min manat və ya 3% artaraq 6 milyon 797 min manat təşkil edib.
Hər il olduğu kimi 2019-cu il dövrü ərzində də Bank BTB təklif etdiyi kredit məhsulları və əlçatan xidmətləri ilə müştərilərin inam və etimadını qoruyub saxlaya bilmişdir. Bunun nəticəsi olaraq, 2019-cu ildə bankın depozit portfeli 133 milyon 344 min manata çatmışdır. Bu göstərici ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 8% çoxdur. Qeyd edək ki, müştəri depozitləri əsasən tələbli və müddətli hesablarda uyğun olaraq 32% və 68 % nisbətində cəmlənmişdir.
Əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 2019-cu ildə Bank BTB-nin faiz xərcləri 900 min manat, yəni 8% artaraq 11 milyon 788 min manat, qeyri-faiz xərcləri isə 1 milyon 133 min manat, yəni 8% artaraq 14 milyon 472 min manat təşkil edib.
“2019-cu il Bank BTB üçün çox uğurlu olub, bunu bütün biznes göstəriciləri üzrə əldə etdiyimiz uğurlu maliyyə nəticələri təsdiqləyir. Bu, müştərilərə keyfiyyətli maliyyə xidmətləri göstərən komandamızın gərgin əməyinin nəticəsidir. Bu il bankın yeni biznes strategiyasının birinci ilini tamamladıq. Strategiyamıza uyğun olaraq 2020-ci il üçün daha da iddialı hədəflərimiz var.” – deyə “Bank BTB”nın İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini Rüfət Abbasov qeyd edib.
Onu da qeyd edək ki, Bank BTB onlayn müraciət kanallarını genişləndirərək Facebook (www.facebook.com/bankbtb) və Instagram (www.instagram.com/bankbtb/) səhifələri ilə yanaşı 055 3000 946 WhatsApp (https://wa.me/994553000946) nömrəsini də müştərilərinin ixtiyarına verib. Həmçinin, bu və digər məhsul və kampaniyalarımız haqqında (012) 946 nömrəli Məlumat Mərkəzindən və www.btb.az rəsmi saytından məlumat ala bilərsiniz.
”Məlumat üçün, Bank “BTB” 2010–cu ildə təsis olunub və universal bank olaraq bütün növ bank xidmətlərini göstərir.

Bank BTB за 2019 год существенно увеличил прибыль. - Bank BTB
Bank BTB завершил 2019 год с чистой прибылью равной 7 млн 523 тысяч манат. Данный показатель в сравнении с аналогичным периодом 2018 года больше в 9.7 раз, т.е. 6 млн 819 тысяч манат. Согласно показателям 2019 года сумма активов Bank-а BTB составила 341 млн 542 тысяч манат, что  в сравнении с аналогичным периодом 2018 года  на 9 % больше.
В результате обеспечения клиентов выгодными кредитными продуктами Bank BTB  по итогам 2019 года на 14%  увеличил кредитный портфель, доведя его 212 934 тысяч манат, достигнув серьезной динамики роста в кредитовании.
Клиентский портфель Bank-а BTB в 2019 году на 5% увеличился за счет привлечения физических лиц, на 26% юридических лиц, на 31 % по реализации пластиковых карт и на 20%  по части безналичных банковских операций.
Процентный доход Bank-а BTB к концу 2019 года по сравнению с аналогичным периодом 2018 года увеличился на 2 млн 949 тысяч манат, что на 15% больше и составил 22 млн 17 тысяч манат, непроцентный доход  увеличился на 210 тысяч манат или на 3% и составил 6 млн 797 тысяч манат.
В 2019 году Bank BTB сохранил позицию открытого и надежного банка. В результате доверия клиентов в 2019 году депозитный портфель банка дошел до 133 млн 344 тысяч манат. Этот показатель на 8% больше по сравнению с данными аналогичного периода прошлого года. Отметим что, деление депозитного порфеля в процентном соотношении на востребованные и срочные депозиты составляет 32% и 68 %.
По сравнению с аналогичным периодом прошлого года и процентные  и непроцентные расходы выросли на 8%, в первом случае составили 11 млн 788 тысяч манат, а в случае с не процентными расходами были доведены до 14 млн 472 тысяч манат.
“2019 год выдался удачным для Bank-а BTB, на что указывают все бизнес данные подтвержденные финансовыми показателями прошедшего года. Все достигнутые показатели являются следствием тяжелого и профессионального труда всей команды. Примечательно, что мы успешно завершили первый год стратегического периода существенными достижениями. Отмечу, что в рамках стратегического плана на 2020 год поставлены более агрессивные цели.” – отметил 1-й Заместитель Председателя Совета Правления Bank-a BTB Руфат Аббасов.
Следует отметить, что Bank BTB расширяет онлайн каналы обращений. Всем клиентам наряду с социальными страницами банка, такими как Facebook (www.facebook.com/bankbtb)  и Instagram (www.instagram.com/bankbtb/) , предоставлен новый канал коммуникации по номеру WhatsАpp 055 3000 946 (https://wa.me/994553000946).  А также узнать подробную информацию о кампании можно через  традиционные каналы связи Информационный центр по номеру (012) 946 или на официальном сайте Банка www.btb.az.