Bank BTB Özünəməşğulluq proqramına dəstəyini davam edir. - Bank BTB
Bank BTB korporativ sosial məsuliyyət siyasətinə sadiq qalaraq özünəməşğulluq proqramı çərçivəsində əhalinin həssas qruplarına dəstəyini davam etdirir.
Belə ki, bankımız daha 11 aztəminatlı ailəni kiçik biznes qurmaları üçün lazımi avadanlıq və ləvazimatlarla təmin edərək sevindirdi. Onlardan 5-i qadın gözəllik salonu, 2-i kişi bərbərxanası, 2-i un məmulatları, 1-i tekstil məmulatlarının istehsalı, 1-i isə musiqiçi peşəsi ilə məşqul olan Mansurov Müşviq Gəray oğlu, Mustafayeva Sevda Vahid qızı, İbrahimova Afət Səhrad qızı, Babayeva Səbinə Beykəs qızı, Nəbiyeva Ülviyyə Nazim qızı, Süleymanov Nicat Hümbət oğlu, Orucova Aybəniz Vaqif qızı, İbrahimi Müşərrəf Tofiq qızı, Səfərov Vəli İsgəndər oğlu, Əliyeva Gülnar Əlövsət qızı, Abbasova Məlahət Abdul qızıdır. Proqramdan bəhrələnən şəxslər Nəsimi, Suraxanı, Abşeron, Xəzər, Binəqədi, Xətai rayonlarının və Sumqayıt şəhərinin sakinləridir. Qeyd edək ki, proqramdan yararlananlar şəhid anası, fiziki məhdudiyyətli və aztəminatlı şəxslərdir.
Nəzərinizə çatdıraq ki, Bank BTB Özünüməşğulluğa Dəstək proqramı çərçivəsində 2020-ci il ərzində 27 ailəyə dəstək olub. Cari layihə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Azərbaycan Mərkəzi Bankı və Azərbaycan Banklar Assosiasiyası İctimai Birliyi arasında həssas əhali qruplarının özünüməşğulluğuna dəstək sahəsində əməkdaşlığa dair imzalanmış memorandumun icrası istiqamətində həyata keçirilib.
Məlumat üçün bildirək ki, Bank BTB 2010–cu ildə təsis olunub və universal bank olaraq müştərilərin məmnunluğunu təmin etmək məqsədi ilə bütün növ bank xidmətləri göstərir.
Bankın hər hansı məhsul, xidmət və ya kampaniyaları ilə bağlı məlumat almaq üçün onlayn müraciət kanallarımız olan Facebook (www.facebook.com/bankbtb) və Instagram (www.instagram.com/bankbtb/) səhifələrinə, eləcə də 055 3000 946 WhatsApp (https://wa.me/994553000946) nömrəsinə müraciət etmək mümkündür. Bundan əlavə (012) 946 nömrəli Məlumat mərkəzi və www.btb.az rəsmi saytı həftəiçi 5 gün müştərilərin xidmətindədir.

Bank BTB продолжает поддерживать программу Самозанятости. - Bank BTB
Придерживаясь политики корпоративной социальной ответственности, Bank BTB продолжает поддерживать уязвимые группы населения в рамках программы самозанятости.
Таким образом, Bank BTB порадовал еще 11 малообеспеченных семей, предоставив им необходимое оборудование и материалы для открытия малого бизнеса, как женский салон красоты, мужская парикмахерская, пекарня, текстильное производство. Участниками программы являются Мансуров Мушвиг Гарай оглу, Мустафаева Севда Вахид гызы, Ибрагимова Афат Сахрад гызы, Бабаева Сабина Бейкес гызы, Набиева Ульвийя Назим гызы, Сулейманов Ниджат Хумбат оглу, Оруджова Айбаниз Вагиф гызы, Ибрагими Мушарраф Тофик гызы, Сафаров Вели Искендер оглу, Алиева Гульнар Аловсат гызы, Аббасова Малахат Абдул гызы, которые являются жителями Насиминского, Сураханского, Абшеронского, Хазарского, Бинагадинского, Хатаинского районов и города Сумгайыт. Стоит отметить, что бенефициарами программы являются люди с ограниченными возможностями, мать шехида и малообеспеченные семьи.
Следует отметить, что в 2020 году Bank BTB поддержал 27 семей в рамках программы Поддержки Самозанятости. Текущий проект реализуется в соответствии с меморандумом о сотрудничестве в поддержке самозанятости уязвимых групп, подписанным между Министерством труда и социальной защиты, Центральным банком Азербайджана и Ассоциацией банков Азербайджана.
Стоит отметить, что Bank BTB был основан в 2010 году и как универсальный банк предоставляет все виды банковских услуг для обеспечения удовлетворенности клиентов.
Для получения информации о любых продуктах, услугах или кампаниях банка посетите наши онлайн каналы в Facebook (www.facebook.com/bankbtb) и Instagram (www.instagram.com/bankbtb/), также можете обратиться по номеру WhatsApp 055 3000 946 (https://wa.me/994553000946). Кроме того, информация о наших продуктах и ​​кампаниях доступна на официальном сайте www.btb.az и в Информационном центре по номеру (012) 946.